A projekt a Svájci–Magyar Együttműködési Program társfinanszírozásával valósul meg.

RÉV Alapítvány - Biztos bizonyítvány

Szabolcs utca 10.
Nyíregyháza
4400
06-70-4330285
06-42-413-040
elsolepesnyh@gmail.com

A RÉV Alapítvány bemutatása

2013.10.02 19:42

A Regionális Érdekvédelem (RÉV) Alapítvány 1992-ben alakult, országosan elismert civil szervezet.

Az alapító intézmények  művelődési házak és könyvtárak voltak. Az alapítók szándéka az volt,  hogy az akkoriban (a 90-es évek legelején) csúcsra futó, igen magas arányú munkanélküliség problémáját a civil szervezetek eszközeivel kezelni vagy legalábbis enyhíteni próbáljuk.

Több ezer embernek szűnt meg akkor a munkahelye, vált egyik napról a másikra bizonytalanná a megélhetése, sok volt az elkeseredett, jövőt vesztett, ereje teljében, vagy éppen felnőtt élete legelején lévő munkanélküli.

Alapítványunk a kezdetektől azt kívánta elérni, hogy az emberi szó, a tisztelet, a megértés, és a segítő szándék erejének felhasználásával, megfelelő szakmai háttérrel rendelkezve,  megkönnyítsük ezen munkanélkülivé váló embereknek a továbblépést, a beilleszkedést, az átképzést, a munkanélküli időszak átvészelését.

Céljaink a kezdetektől fogva változatlanok: ne engedjük lecsúszni a munkanélkülivé válókat, alakítsuk át életük ezen szakaszát egy olyan lehetőséggé, amely képességeik, készségeik fejlesztésével erőt ad nekik a váltásra, új szakmák megtanulására, új képességek elsajátítására és végül a munka világába való visszatérésre.

 

A RÉV Alapítvány 1992 óta számos programot valósított meg a szociálisan hátrányos helyzetű lakosok számára az OFA, a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram illetve a PHARE, valamint a Megyei Munkaügyi Központ, és  az Európai Unió támogatásával. Újra Dolgozom Programunk, mely  a leghátrányosabb helyzetű munkanélküliek munkaerőpiaci reintegrációját segítette, 1998 és 2005 között működött a megyében. Ez idő alatt több ezer munkanélkülinek segítettünk. A programot az OFA és a HEFOP támogatta. 2000 óta folyik az Alapítvány minőségügyi fejlesztése, 2005-ben megtörtént az ISO 9001:2000 minőségügyi tanúsítvány megszerzése, melyet minden évben megújítunk. Az elmúlt években több szakmai konferenciát és e-learning képzést rendeztünk és szakmai kiadványokat jelentettünk meg. Alapítványunk 2005 óta regisztrált képző intézmény, 2009-től akkreditált felnőttképzési intézmény, 2000 óta regisztrált munkaközvetítő intézmény.

 

Az Alapítvány fő célja: a munkanélküliek és a munkanélküliség által veszélyeztetettek részére olyan szociális, munkaerőpiaci és mentálhigiénés szolgáltatások biztosítása, amelyek által javíthatók az érintettek munkaerő-piaci esélyei. Alternatív munkaerő-piaci, és szociális szolgáltatások nyújtása a tartós munkanélküliek, kiemelten romák, hajléktalanok, halmozottan hátrányos helyzetű emberek, fiatalok, pályakezdő munkanélküliek számára, krízisintervenció, mentálhigiénés támogatás,  mentori gondozás, munkaközvetítés és utógondozás formájában.

 

Tevékenysége:

·A szociálisan hátrányos helyzetűek és tartós munkanélküliek számára a munkaerőpiaci reintegrációt elősegítő programok megvalósítása, munkaközvetítés.

·Szakképzések, szakmai továbbképzések rendezése a munkanélkülieknek, illetve a szociális szakemberek számára.

·A hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése

·A magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségekkel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenységek

·Szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása

- Gyermek és fiatalkorúak egészséges életre nevelése.

-Általános kulturális szolgáltatásokat nyújt. Közhasznú tanfolyamokat, tanulmányutakat, művészeti, kulturális rendezvényeket, kiállításokat szervez.

 

Az Alapítvány az elmúlt években számos, az Európai Unió által támogatott, nagy költségvetésű projektet valósított meg.  (HEFOP, TÁMOP). OFA -támogatásból 5 projektünk valósult meg. Ezen projektek a szociálisan hátrányos helyzetű társadalmi csoportok munkaerő-piaci és mentálhigiénés szociális reintegrációját célozták meg. Kiemelten nyújtunk segítséget a tartós munkanélküliek csoportján belül a romáknak, a 45 éven felüli nőknek, a többgenerációs munkanélküli családoknak, a pályakezdő munkanélkülieknek és a fiataloknak. Fejlesztési céljaink a rendszerszerű szociális segítés köré csoportosulnak, szeretnénk magas szakmai színvonalon nyújtani szolgáltatásainkat, a megye többi településén is. Akkreditált képző intézményként a leghátrányosabb helyzetű csoportok felzárkóztatását, szakmához juttatását tűztük ki célul.

Valljuk, hogy az egyén problémáját csakis rendszerszerűen lehet hatékonyan kezelni. Figyelembe kell venni az egyén sajátos helyzetét, képességeit, erőforrásait, motiválási lehetőségeit.

Hatékony esetkezelésre és segítségnyújtásra csakis az egyén létezési szintjeinek, mikro és makrokörnyezete jellegzetességeinek figyelembe vételével, és lehetőségeink szerinti megerősítésével kerülhet sor.

A társadalmi-gazdasági környezet, az adott ügyfélre jellemző kulturális hagyományok ismerete szükséges a sikeres esetkezeléshez.

Munkánkban a családi közösségek óvó és megőrző szerepét mindig prioritásként kezeltük.

A valóban életképes és erős társadalom építőkockája a családi közösség, melynek optimális működése erősíti a nemzetet, erőt ad a további fejlődéshez, és ugyanígy az egyén sorsának alakulását, szocializálódását is maximálisan meghatározza. Alapítványunk segítő szakemberei éppen ezért minden egyes programunkban, szolgáltatásainkban igyekeztek lehetőséget találni az egészséges családmodell kialakításának motiválására.

A hagyományaink, a kultúra ápolását és terjesztését Alapítványunk második legfontosabb céljának tartjuk. Céljaink közé tartozik a helyi kulturális tevékenység, fiatal tehetségek felkutatása, támogatása, kulturális-ismeretterjesztő előadások, rendezvények szervezése.

Támogatjuk az ifjú tehetségeket, a fogyatékkal élő tehetséges fiatalokat, a helyi kulturális és természeti értékek megőrzését és megismerését, a múlt megismerését és értékeinek átemelését jelenünk sokszor érték-vesztettnek tűnő társadalmába. Ennek érdekében 1992 óta rengeteg tábort, művészeti fesztivált, határainkon átnyúló, Ukrajnával és Romániával közös hagyományőrző és ismeretátadó projektet szerveztünk a határainkon túli magyar és egyéb nemzetiségű partnereinkkel.

Kapcsolatrendszerünk szerteágazó és sokszínű, egyrészt megyei szinten, másrészt helyi, kistérségi szinten jó kapcsolatokat alakítottunk ki projektjeink megvalósítása során az állami munkaerő-piaci szolgáltató rendszerrel, az önkormányzatokkal, önkormányzati szociális intézményekkel egyházi és civil szervezetekkel. Jó személyes és vezetői kapcsolatainkra építve a térség munkáltatóival is többször együttműködtünk közös céljaink megvalósításában

 

Ifjúságsegítő programjaink 1992 óta megszakítás nélkül folynak. Kezdetben a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram, majd az OFA támogatásával működtettünk a fiatalok munkaerőpiaci beilleszkedését, egészséges életmódra nevelését szolgáló programokat. Szegénységben élő, munkanélküli szülők gyermekeinek nyári táborokat szerveztünk 1995-től, majd pályakezdés előtt álló fiataloknak és pályakezdő munkanélküliek számára dolgoztunk ki komplex munkaerőpiaci reintegrációs programokat. Vannak szakmai tapasztalataink szenvedélybetegségekkel érintett és veszélyeztett fiatalokkal kapcsolatban is, drogprevenciós elterelést kompetenciafejlesztő programjainkban rendszeresen alkalmazunk 1998 óta.