A projekt a Svájci–Magyar Együttműködési Program társfinanszírozásával valósul meg.

RÉV Alapítvány - Biztos bizonyítvány

Szabolcs utca 10.
Nyíregyháza
4400
06-70-4330285
06-42-413-040
elsolepesnyh@gmail.com

Alapítványunk eddigi programjai 2008-2013

2013.12.02 20:50
  • ALKALMAS MUNKA! ALKALMI MUNKAVÁLLALÁST ELŐSEGÍTŐ PROGRAM SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYÉBEN

                              (OFA NONPROFIT KÖZVETÍTÉS PROGRAM GS/7115)

 

  • TAPASZTALAT-TUDÁS-TÁMOGATÁS (A Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program támogatásával).  A projekt célja az volt, hogy az Észak-alföldi és az Észak-magyarországi szociális civil szervezetek szakembereit, önkénteseit, leendő szociális/munkaerő-piaci szakembereit felkészítse alternatív munkaerő-piaci szolgáltatások nyújtására, ügyfeleik minél hatékonyabb és eredményesebb segítésére a munkaerő-piaci reintegráció elősegítése érdekében.

 

  • CIVIL KURÁZSI (HURO0602/025)

Az Interreg III/A Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program által támogatott projektünk 2008.májusában fejeződött be.

A program célja volt:

• A romániai civil szervezetek megismertetése az alternatív munkaerő-piaci projektek hazánkban már sikeresen működő modelljeivel, ezek adaptációja, elterjesztése, menedzsmentismeretek átadása.

 

  • CIVILEK A CIVILEKÉRT-HATÁRON ÁTNYÚLÓ NON-PROFIT SZAKMAI TÁMOGATÓ PROGRAM (HUSKUA/05/02/445)

című projektünket 2008.június végén zártuk, mely a Magyarország-Szlovákia-Ukrajna Szomszédsági Program támogatásával valósul meg. Célja: kárpátaljai civil szervezetek felkészítése a határmenti fejlesztési programok kidolgozására és megvalósítására. A projekt tevékenységei:

–Menedzsmentismereti és pályázatírási képzéssorozat

–Munkaerő-piaci reintegrációs modellek átadása és megvalósításának lépései

–Pályázatírási tanácsadás

–Workshop

–Magyar-ukrán nyelvű kiadvány a képzés anyagáról

 

  • “A MUNKAVÁLLALÁST GÁTLÓ CSALÁDI KÖTELEZETTSÉGEK KIVÁLTÁSA ÉS A NŐK MUNKAERŐ-PIACI KARRIERJÉNEK ELŐSEGÍTÉSE” elnevezésű, NŐ/2007-7214 azonosító számú project, az OFA támogatásával.

 

   A projekt keretében, a 2007. december 01-től 2008. november 30-ig terjedő időszakban az egyéni ügyfelek és vállalkozások a következő ingyenes szolgáltatásokat vették igénybe:

· Személyiségfejlesztő tréning,

· Önirányító képességet, öntudatosságot növelő karrierfejlesztési program,

· Munkaerő-piaci visszatérést elősegítő tréning kismamáknak,

· Szükségletfelmérés készítése a szervezeten belüli esélyegyenlőségi stratégia meghatározásához,

· Képzési szükségletfelmérés és képzési tanácsadás,

· HR- stratégiák kidolgozása,

· Esélyegyenlőségi tervek elkészítése, meglévők fejlesztése,

· Esélyegyenlőségi tréningek,

· Gyermekfelügyelet,

· Házigondozás,

· Esélyegyenlőségi mentorképzés,

· Tanácsadás családi napközi létrehozására és működtetésére,

· Esélyegyenlőségi, álláskeresési és munkatanácsadások.

 

  • KÖLYÖKKUCKÓ: ALTERNATÍV REINTEGRÁCIÓS PROJEKT A JÖVŐ MUNKAVÁLLALÓIÉRT  (TÁMOP 5.2.5.-08/1-2008-0234)

A „Kölyökkuckó: alternatív reintegrációs projekt a jövő munkavállalóiért” projekt célja volt a Nyíregyházán, Nagykállóban, Nyírbátorban és környékén élő 14-26 év közötti alacsony iskolázottságú, hátrányos helyzetű  gyermekek és fiatalok visszavezetése az iskolarendszerű vagy iskolarendszeren kívüli képzésbe, szakképzésbe, és lemorzsolódásuk megakadályozása; továbbá a munkába állás, elhelyezkedés elősegítése az érintett fiatalok képességeinek megfelelő munkahelyen, a fiatalok közösségi képességeinek, önismeretének, kommunikációs képességeinek fejlesztése.

 

  • SOKSZÍNŰSÉG A MUNKAHELYEKEN, ESÉLYEGYENLŐSÉG A FOGLALKOZTATÁSBAN (OFA-PROGRAM)

A projekt célja:

· az egyenlő bánásmód megvalósulásának elősegítése a foglalkoztatás területén,

· valamint a foglalkoztatási diszkrimináció csökkentése a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei térségben, az emberi és a munkavállalói jogok érvényesülésének elősegítése.

 

  • EGYÜTT EURÓPÁBAN (INTERREG magyar-ukrán közös projekt)

 

A program tevékenységei:

1. Interkulturális tábor (2009.július, helyszín: Munkács) Résztvevők: 15 fő ukrajnai (Kárpátalja megye) és 15 fő magyarországi (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye) 14-18 év közötti fiatal, akik önkéntesként aktívan működtek közre az ifjúsági munkában

2. Újságírói tábor (2009.augusztus, helyszín: Nyíregyháza) Résztvevők: 14-18 év közötti fiatalok 15 fő ukrajnai fiatal és 15 fő magyarországi fiatal, akik az interkulturális táborban is résztvettek, így a résztvevők már ismerik egymást. Partnerszervezetünkkel a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetséggel közösen állítottuk össze a tábor szakmai és szabadidős programjait, bekapcsolódtak a tábor programjainak szervezésébe és lebonyolításába.

3. Kultúrközi tolerancia tréning (Ideje: 2009.szeptember-október havonta 1 alkalommal 3x 6 órában, helye: Nyíregyháza) Résztvevők: ifjúsági szervezetek és szociális célú civil szervezetek munkatársai, önkéntesei

4. Stílus című újság szerkesztése és megjelentetése 2009.november-2010.február A Stílus című újságot az Interkulturális és újságírói táborban résztvevő fiatalok szerkesztették. Az újság novemberben és februárban jelent meg 1200 példányban.

5. Sokszínű Európa Poszter Kiállítás (2010.január –február Nyíregyháza, Munkács)A kiállítás elsősorban a fiatalokat célozta meg, hiszen a legjobb módja bevonásuknak, ha tehetségük és inspirációjuk alkotja meg a sokszínűséget népszerűsítő üzenetet.

 

  • DOLGOZZUNK ÚJRA EGYÜTT SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYÉBEN! (TÁMOP-5.3.1-08/2-2009-0026)

A projekt célja a Szabolcs-Szatmár Bereg megyében élő, tartósan munka nélkül lévő, alacsony iskolai végzettségű, halmozottan hátrányos helyzetű munkanélküliek önálló életvitelének, foglalkoztathatósági esélyeinek, társadalmi és munkaerőpiaci integrációjának elősegítése komplex segítő szolgáltatásokkal.

 

A projektbe bevont ügyfelek száma összesen 100 fő. Az ügyfelek között az inaktívak aránya 43%, a munkanélküli ellátásban nem regisztrált álláskeresők aránya 57% volt.

 

Az egyéni fejlesztési tervben rögzítetteket sikeresen megvalósítók száma: 100 fő volt, a bevont ügyfelek munkába álltak, képzésen vettek részt, kompetenciafejlesztő munkában vettek részt.

 

  • ÚJRA DOLGOZNI FOGOK! A MUNKAERŐPIACRA VISSZASEGÍTŐ KOMPLEX TÁMOGATÓ PROGRAM SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYÉBEN (TÁMOP-5.3.1-C-09/2-2010-0019)

Ez a projektünk a március 31-én befejeződött projekt folytatása. 2011. május 01-én vette kezdetét és 2012. október 31-ig tart.

 

A projekt általános célja:

A munkanélküliség csökkentése, a foglalkoztatottság növelése Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

 

A projekt konkrét céljai:

-A tartósan munka nélkül lévő, alacsony iskolai végzettségű, halmozottan hátrányos helyzetű munkanélküliek önálló életvitelének, foglalkoztathatósági esélyeinek, társadalmi és munkaerőpiaci integrációjának elősegítése komplex segítő szolgáltatásokkal.

-Legalább 120 fő célcsoportba tartozó munkanélküli ügyfél társadalmi és munkaerőpiaci reintegrációjának elősegítése a szociális munka, és más humánszolgáltatások eszközeivel.

-Szakmai együttműködések kialakítása a problémakörben érdekelt segítő és szolgáltató intézményekkel, szervezetekkel.

- Közös tudásbázis kialakítása más 5.3.1. projektek jó tapasztalatainak, módszertanának közzétételével.

- Egyenlő bánásmód megvalósulásának elősegítése munkáltatói tréningekkel, tanácsadásokkal, esélyegyenlőségi tervek elkészítésével

 

 

  • IRÁNYTŰ: KOMPLEX IFJÚSÁGI MUNKAERŐPIACI ÉS DROG-PREVENCIÓS PROGRAM SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYÉBEN (TÁMOP-5.2.5/B-10/2-2010-0079)

2011. október 01-én indult projektünk, mely 2 éven át tartott, egészen 2013. szeptember 30-ig. A projekt célja a gyerekek, fiatalok társadalmi és munkaerő-piaci integrációjának előkészítése, életpálya tervezésük és vezetésük tudatosítása, a negatív társadalmi hatásokkal, valamint a drogfogyasztó magatartással szembeni védekezőképességük fejlesztése, lelki egészségük védelme, képességeik, készségeik fejlesztése, öngyilkosság-prevenció. Megvalósítási helyszínek: Nyíregyháza, Nyírbátor, Kisvárda.