A projekt a Svájci–Magyar Együttműködési Program társfinanszírozásával valósul meg.

RÉV Alapítvány - Biztos bizonyítvány

Szabolcs utca 10.
Nyíregyháza
4400
06-70-4330285
06-42-413-040
elsolepesnyh@gmail.com

BEFEJEZŐDÖTT ÁLLÁSKERESÉSI TRÉNINGÜNK KÉK-EN

2014.05.31 18:25

2014.05.19-2014.05.23. között került megrendezésre Kék-en, a szakiskolában mentori segítésben részt vevő tanulók szülei, hozzátartozói számára álláskeresési tréningünk, amelyen összesen 10 fő vett részt.

A tréning első napja az adminisztrációval kezdődött. A csoportnak ez volt az első tréningje, többen még nem vettek részt tréningen, így ismerkedéssel, ráhangoló feladatokkal és a csoportszabályok közös kialakításával kezdtünk. A tréning első napján a munkaerő-piaci folyamatok áttekintése, majd számbevettük azokat az elvárásokat, amelyeket a munkavállalókkal szemben támasztanak a foglalkoztatók. A munkaerő-piac aktuális helyzete számokban és szűkebb környezetünkben. A továbbiakban a részvevők meghatározták saját célállásukat. Gyakorlatokon keresztül néhány álláshirdetés tartalmát vizsgáltuk és kerestük a hozzáillő jelentkezőt. Korábbi tapasztalatok és a csoporttagok eddigi élményeinek ismeretében, szükséges az álláshirdetések értelmezése is. Csak az a pályázati felhívás „szól nekünk”, amelyikben a felsorolt elvárásoknak meg tudunk felelni. A következőkben áttekintettük az önéletrajzok tartalmi és formai követelményeit. Ezek után mindenki egyénileg javította a saját eddig használt önéletrajzát, közösen megbeszéltük azokat a hiányosságokat, amelyeket pótolni, illetve javítani kell. Mindenki ügyesen dolgozott, azon, hogy sikerüljön a legjobban használható, a jelenlegi elvárásoknak megfelelő önéletrajzot elkészítenie. Volt olyan résztvevő a csoportban, aki még nem írt önállóan önéletrajzot. A következő téma a motivációs levél elkészítése volt. A feladat nem volt könnyű a résztvevők számára, tartalmi és formai áttekintés után mindenki elkészítette a saját motivációs levelét a korábban elkészített önéletrajzához. A következő téma a személyes találkozó a munkáltatóval. A felkészülést segítő elméleti anyag ismertetése, a tipikus kérdések áttekintése után szituációs gyakorlatokkal igyekeztem minél átfogóbb felkészülést biztosítani a résztvevőknek. A csoporttagok tanácsokkal, észrevételekkel is segítették egymást. A tréning gyakorlati hasznát minden résztvevő elismerte. Valamennyien aktívan dolgoztak, a szituációs gyakorlatok során megtapasztalták, hogy hiába az oldott, barátságos hangulat, a feladat teljesítése során az izgalom, feszültség érezhető volt valamennyi résztvevőnél. A minél alaposabb felkészüléssel lehet ezt az izgalmat, stresszt némiképp oldani, csökkenteni.

Az egyéni feladatok megoldása közben a folyamatos segítségnyújtás, támogatás, bátorítás nélkülözhetetlen volt.

A tréning végén közösen értékelték az öt napot, valamennyien jól érezték magukat, érdekesnek, hasznosnak tartották a témát. Az egyéni visszajelzések is ezt támasztják alá (elégedettségi kérdőívek).

Elmondásuk szerint az elsajátított ismereteket nem csak a munkavállalás területén, hanem a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekeik segítésében is tudják alkalmazni. A családtagok elfogadták a tanulás fontosságát, ezáltal jobban odafigyelnek a gyermekeik tanulására, segítik, bátorítják őket.

 

Ráb  Csabáné Papp Éva

       tréner, mentor